etstur Çekmeköy
www.gezimix.com
» Turlar / Kültür Turları / Likya Turu Sık Kullanılanlara Ekle
Likya Turu
Likya Turu - Ege Bölgesi
» Tesis detaylarını yazdırmak için


(Ramazan Bayramı) Likya Turu 2 Gece
İzmir – Gökova - Dalyan - Fethiye
Müze Kart, Rehberlik,Tekne ücretleri Vb..Fiyata DAHİLDİR..! | İstanbul kalkışlı
2 Gece YP Otel konaklaması
478.8 TL'den itibaren
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*Otellerde 2 gece Y.P konaklama
*2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
*Lüks otobüsler ile ulaşım
*Çevre gezileri
*Etstur ikramları
*Müze ören yeri girişleri
*Müze Kart
*Tekne turları
Fiyatlar
Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
Peşin kolonundaki değerler indirim uygulanmış fiyatları ifade eder.
Ödeme Fırsatları
12 Haz'12 - 01 Oca'14
15 Haz'12 - 01 Tem'17
Tur Programı
1. Gün | İstanbul - Buluşma Noktaları - Hareket
22.45’te Yenibosna Londra Camping Otoparkı’ndan (E-5 Havalimanı, Topkapı istikameti Yanyol, Koçtaş Karşısı, Kültür Üniversitesi yanı), 23.00’de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan, 00.00’da Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı Otoparkı’ndan hareket ile tur boyunca beraber olacağımız rehberlerimiz ve kaptanlarımız ile tanışıyoruz ve Susurluk - İzmir - Aydın - Muğla - Sakar Geçidi üzerinden Akyaka’ya ulaşmak için gece yolculuğumuz başlıyor.
2. Gün | Sakar Geçidi - Akyaka Beldesi (Idyma) - Gökova Körfezi (Keramikos) Tekne Turu - Sedir Adası (Kedrai) ve Tiyatrosu - Kleopatra Plajı - Aşıklar Yolu - Fethiye
Sabah erken saatlerde verilecek olan kahvaltı molası sonrasında Aydın - Muğla güzergâhı üzerinden Sakar Geçidi’ne ulaşıyoruz. Muğla ve Gökova’yı birbirine bağlayan Sakar Geçidi’nde verilen kısa molada isteyen misafirlerimiz antik dönemde Keramikos Körfezi adıyla bilinen Gökova Körfezi ve Ovası’ndaki (Kerme) Aşıklar Yolu’nun unutulamayacak manzarasını izleyip yukarıdan fotoğraflayabilirler. Ardından kısa bir yolculuk sonrasında doğasına ve kültürüne uygun mimarisine sahip çıkmış ve geliştirerek muhteşemleştirmiş olan Akyaka Beldesi’ne geliyoruz. Simgesi incir olan Antik Çağ’ın İdyması’ndan (Akyaka) teknemize binerek Gökova’nın (Keramikos) eşsiz koylarını teknemizle keşfederek tadını çıkarmaya başlıyoruz. Yol yorgunluğunu atıp, keyif çıkarabileceğimiz bu muhteşem tekne turumuzda, Gelibolu Adası, Sualtı Mağaraları Koyu, İncekum Plajı, Ege Dünyası’nın onurlu halkının şehri Sedir Adası (Kedrai) ve Plajı (Kleopatra Plajı) Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında. Öğlen yemeğimiz ise Sedir Adası arkasında Çamlı Koy’da. Akşamüstü tekne turumuzu tamamlayıp tekneden iniyoruz. Akyaka’dan üzerimize sinen deniz kokusu ile ayrılıyoruz. Bünyesinde bol miktarda su tutabilen, bu nedenle bataklık olan bölgeleri kullanışlı hale getirmenin en doğal çözümü olarak ekilmiş olan okaliptüs ağaçlarının arasında, Âşıklar Yolu’nda yapacağımız kısa yürüyüş sırasında isteyen misafirlerimiz aşklarını okaliptüs ağaçlarına kazıyarak sonsuzluğa ulaştırabilirler. Zevkli geçen günümüzün son durağı ise Fethiye olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan lunch box (sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri)
: Cns Tesisleri Muğla Çıkışı (Geç kahvaltı)
Öğlen yemeği: Gökova Tekne Turu esnasında teknede ekstra olarak sunuluyor.
1) Klasik Mönü (kişi başı 10 TL): Izgara köfte ve tavuk, salata, makarna, meyve (karpuz)
2) Balık Mönü (kişi başı 15 TL): Çupra (seçmeli), salata, makarna, meyve (karpuz)
Akşam yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye Konaklama
Mola Yeri: Susurluk Varan Tesisleri – Selçuk Mola Tesisleri - Sakar Geçidi Net Tesisleri
Rota: İstanbul - Bursa (259 km) - Susurluk (105 km) - İzmir (220 km) - Muğla (230 km) - Akyaka (25 km) - Fethiye (118 km) Toplam 957 km

Not: 1) Sezon yoğunluğu nedeniyle yukarıda yazılmış olan bazı koyların ve yüzme molası noktalarının kalabalık olması durumunda, kalabalık noktalar yerine Yeşildeniz veya Ziraatçiler Koyu duraklarından birisi kullanılacaktır.
2) İstanbul’dan çıkışın hemen ertesi günü yukarıda belirtilen Gökova Tekne turu gerçekleştirilecektir. Bu nedenle misafirlerimize kolaylık olması açısından bu tekne turunda kullanılacak deniz kıyafetlerinin, havlu-terlik vb. kullanım eşyalarının, güneş yağı vb. malzemelerin ayrı bir küçük çanta içinde, kolaylıkla kullanabilmek için seyahat sırasında yanlarına alınmasını tavsiye ederiz.
 
3. Gün | Fethiye 12 Adalar Tekne Turu (Göcek Koyları) - Kral Aminhtas Mezarı - Telmessos Tiyatrosu
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Fethiye Marinası’ndan bineceğimiz teknemizle tüm gün boyunca 12 Adalar Tekne Turu yapıyoruz. Marinadan ayrılıp ilk olarak 12 Adalar içinde yerleşime sahip olan tek ada olan Şövalye Adası’nın yanından geçiyoruz ve teknemiz yönünü Kızılada istikametine çeviriyor. Ortalama 1 saatlik bir yolculuk sonrası ilk durağımız Göcek Koyları’na ulaşıyoruz. Burada ilk durağımız Yavansu oluyor. Sonrasında ise sırasıyla Akvaryum, öğlen yemeğimizi alacağımız Yaz Limanı, Yassıcalar ve Kızılada yüzme molalarımızı verip güneşlenebileceğimiz duraklarımız oluyor. Kristal berraklığındaki sularda kulaç atıp eğleneceğimiz deniz molalarımızı ve tekne turumuzu marinada tamamlıyoruz. Marinada bizi bekleyen otobüsümüze binerek Fethiye’nin eşsiz manzarasını izleyebileceğimiz, Mendos Dağı’nda bulunan Antik Telmessos’un (Fethiye) yöneticisi Aminthas’ın mezarına çıkıyoruz. Burada, aynı zamanda dileyen misafirlerimiz Fethiye’nin eşsiz manzarasını seyredip fotoğraflayabilirler. Otelimize dönerken aracımızla Telmessos Antik Kenti Tiyatrosu’nu görüyoruz. Ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimizle Hisarönü gece eğlencesi (ekstra) sunuluyor.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Fethiye 12 Adalar Tekne Turu esnasında teknede ekstra olarak sunuluyor.
Klasik Mönü (kişi başı 10 TL): Tavuk But, salata, makarna, meyve (karpuz)
Çupra Mönü (kişi başı 15 TL): Çupra, salata, makarna, meyve (karpuz)
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye konaklama
Rota: Fethiye ilçe merkezi ve çevresi - Fethiye - Çalış (10 km) - Hisarönü (35 km)

Not: Sezon yoğunluğu nedeniyle yukarıda yazılmış olan bazı koyların ve yüzme molası noktalarının kalabalık olması durumunda, kalabalık noktalar yerine Cennet Koyu, Boynuz Bükü veya Göcek Adası duraklarından birisi kullanılabilir.
 
4. Gün | Dalyan Tekne Turu - Dalyan Kaya Mezarları - Dalyan Deltası - İztuzu Plajı - Caretta Carettalar
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında, aracımızla hareket ederek Dalyan’a (Kaunos) ulaşıyoruz. Öğlen yemeğinden sonra, Dalyan’dan bineceğimiz kanal teknesiyle Köyceğiz Gölü’nden başlayıp İztuzu Plajı’nda son bulan ve doğal bir labirent olan Dalyan Kanalı içinde turumuza başlıyoruz. Teknemizle alt bölümüne kadar yaklaşarak izleyebileceğimiz Dalyan - Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarları bizleri etkileyecek. Buradan, rehberimizin verdiği bilgi ardından ayrılarak Dalyan Kanalı içerisindeki sandal yolculuğuna devam ediyoruz. İztuzu Plajı’nda son bulacak olan keyifli yolculukta, şansımız varsa Caretta Caretta kaplumbağalarını da görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz deltada ve Köyceğiz Gölü’nde bol miktarda bulunan ve Carettalar’ın da en sevdiği besinlerden birisi olan mavi yengeçlerin tadına bakmak için pişirtebilirler. Ardından ise koruma altında bir tür olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine gelerek yumurtalarını bıraktıkları, altın renkli kumlarıyla ünlü İztuzu Plajı’na varıyoruz. Buradaki dileyen müşterilerimiz 5 km’lik plajdan yararlanabilir, dileyenler kanal ağzında yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Dinlenmek için hoş kafeteryalarında bulunduğu İztuzu Plajı’ndaki molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a ulaşıyoruz. Buradan hareketle İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Sahil Restaurant / Dalyan : Restaurant Menü Fiyatları Geçerlidir. Balık Çeşitleri – Et ve Tavuk Seçenekleri ( Izgaralar ) – Soguk Meze Çeşitleri – Alkollü ve Alkolsüz İçecekler. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Köfteci Efe /Ekstra – Menü fiyatları gecerlidir ( Izgara Köfte – Çöp Şiş –Tavuk – Piyaz – Salata – Çorba – Künefe )
Konaklama: BU GECE OTEL KONAKLAMASI BULUNMUYOR. GECE YOLCULUĞU İLE DÖNÜYORUZ!
Rota: Fethiye - Akyaka (118 km) - Muğla (25 km) - İzmir (230 km) Toplam: 373 Km.
5. Gün | Dönüş Yolculuğu
Gece yolda verilen molanın ardından, İstanbul’a hareket ediyoruz. Susurluk – Bursa yolunu izleyerek sabah saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Tekrar görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Rota: İzmir - Susurluk (220 km) - Bursa (105 km) - İstanbul (259 km) Toplam: 584 Km.
 
Genel Şartlar
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi süresi 5 gece 4 gündür. Otel konaklaması 2 gece 3 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Etstur;da saklıdır.
Turun iptali durumunda Etstur iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0;6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

TUR ESNASINDA
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucu, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Etstur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Etstur;un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır (En öndeki 4 koltuk 2 şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.).
 
Mola Yerleri, Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Etstur ya da Etstur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.
Hizmet Bedeli ve Kapsamı  
Müzekart Nedir?:
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 15 TL, tam Müzekart 30 TL ücret karşılığında alınabilir.

İndirimli Müze Kart:
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda tur fiyatı üzerinden 30 TL indirim hakkına sahip olurlar. Ancak ilk gezecekleri müzede 15 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart almaları gerekmektedir.
17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

Önemli Bilgi!
Belirtilen tarihler arası geçerli olan turda daha önceden alınmış Müzekart’a sahip olan misafirlerimiz 30 TL indirim hakkına sahip olurlar.

T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır. Bu durumda olan misafirlerimiz indirimli kapsamına girerler ve 30 TL indirim alma hakkına sahip olurlar ve müzelerde, müze giriş ücretleri kendilerine aittir.
 
Etstur Tatil Sigortası  
Etstur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz:

ANA TEMİNATLAR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı. 1.000 EUR, muafiyet 50 EUR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları. Sınırsız
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet. 5.000 EUR
Terör sonucu yaralanma. 1.000 EUR
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati. Sınırsız

EK TEMİNATLAR
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması. 100 EUR Günlük Max 4 Gün
Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli. Sınırsız
Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi. Sınırsız
 
Ücrete Dahil Olanlar
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*Otellerde 2 gece Y.P konaklama
*2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
*Lüks otobüsler ile ulaşım
*Çevre gezileri
*Etstur ikramları
*Müze ören yeri girişleri
*Müze Kart
*Tekne turları
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi&eğlenceler
Tüm öğlen yemekleri
Tüm öğünlerde yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Gece turları
 
Ulaşım Araçları
Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

1) Kekova, Batık Şehira
1. Tekne Memedim 1: Ebatları 17 metreye 4.70 metre, kapasite 52 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası
2. Tekne Memedim: Ebatları 18 metreye 5.0 metre, kapasite 60 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası.
3. Tekne Mavilim: Ebatları 15 metreye 4.5 metre, kapasite 34 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası.
4. Tekne Adanalı: Ebatları 16 metreye 5.5 metre, kapasite 41 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası.
5. Tekne Küçük Memet: Ebatları 17 metreye 6.0 metre, kapasite 75 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası.
3. Tekne Şerife Naz: Ebatları 17 metreye 6.0 metre, kapasite 75 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası.
2) Kelebekler Vadisi&Ölüdeniz Tekne Turu
Tekne Aqua: Ebatları 20 metreye 5,80 metre, kapasite 60 kişi. 1 WC, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. 1 katı masalı ve gölgelikli genel alan, üst katı güneşlenme terası.

3) Fethiye 12 Adalar Tekne Turu
Tekne Grand Barış: Ebatları 30 metreye 7,50 metre, kapasite 140 kişi. 4 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı. 1 katı 30 adet masalı ve gölgelikli genel alan, üst katı güneşlenme terası.

4) Dalyan & İztuzu Tekne Turu
Tekne Ebatları: 20 ila 40 kişilik, Dalyan Kooperatifi’ne bağlı Salmasız Dalyan tipi tekneler. Bölgedeki doğal yaşamı etkilememesi için bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.

5) Gökova Tekne Turu
1. Tekne Gökovalı 6: Ebatları 23 metreye 7 metre, kapasite 132 kişi. 2 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı masalı ve gölgelikli genel alan, üst katı güneşlenme terası.
2. Tekne Gökovalı Gümüş S: Ebatları 29 metreye 9 metre, kapasite 170 kişi. 6 WC, 4 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı masalı gölgelikli ve genel alan, üst katı güneşlenme terası.
3. Tekne Gökovalı Hanedan S: Ebatları 28 metreye 7,40 metre, kapasite 174 kişi. 4 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı masalı gölgelikli ve genel alan, üst katı güneşlenme terası.
6) Azmak Başı Tekne Turu: 20 ila 40 kişilik, bölge Kooperatifi’ne bağlı Salmasız Piyade tipi tekneler. Bölgedeki doğal yaşamı etkilememesi için bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.
 
Öğle Yemekleri
null
Ekstra Geziler

REZERVASYON
   
*
*
*
*

Rezervasyon talebiniz gönderdikten en geç 24 saat sonra sizinle irtibata geçilecektir.