etstur Çekmeköy
www.gezimix.com
» Turlar / Kültür Turları / Kapadokya - 2 Gece, Pazartesi Sık Kullanılanlara Ekle
Kapadokya - 2 Gece, Pazartesi
Kapadokya - 2 Gece, Pazartesi - KAPADOKYA
» Tesis detaylarını yazdırmak için


 

Kapadokya - 2 Gece, Pazartesi
Ihlara, Derinkuyu, Hacı Bektaş, Tuz Gölü, Göreme…
Müze Girişleri,Müze Kart, Rehberlik Vb..Fiyata DAHİLDİR..! | İstanbul kalkışlı
Kapadokya’yı yaşamak isteyenlere...
288.9 TL'den itibaren
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*Otellerde iki gece yarım pansiyon konaklama
*2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
*Lüks otobüsler ile ulaşım
*Çevre gezileri
*Etstur ikramları
*Müze, ören yeri girişleri
*Gezi hizmet bedeli
Fiyatlar
Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
Peşin kolonundaki değerler indirim uygulanmış fiyatları ifade eder.
Ödeme Fırsatları
12 Haz'12 - 01 Oca'14
15 Haz'12 - 01 Tem'17
Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Buluşma Noktaları, Hareket
Gezimiz 21.00'de Yenibosna Londra Camping Otoparkı’ndan (E-5 Havalimanı Topkapı İstikameti yan yolda, Koçtaş Karşısı’nda, Kültür Üniversitesi’nin yanında), 22.00’te Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 23.00’te Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı Otoparkı’ndan hareketle gece yolculuğumuz başlıyor..
2. Gün | İstanbul, Aksaray, Ihlara, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Dervent, Paşabağ, Selime
DİĞER KALKIŞ NOKTALARIMIZ
23:20 Çayırova Mc Donalds Önünden
00:00 İzmit Yahya Kaptan Total Benzin İstasyonu
01:15 Bolu Gökdemir Tesisleri
04:00 Ankara Söğütözü Ulusoy Önünden
05:45 Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesisleri
YOL VE HAVA KOŞULLARINA GÖRE SAATLER DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR.

Geceye konforlu otobüs yolculuğu ile devam ediliyor. İzmit Total Tesisi’nde verilen ihtiyaç molasının ardından İzmit’ten katılacak misafirlerimizi alıyoruz. Gece yolculuğumuza devam ederken Bolu Gökdemir Tesisleri’nde diğer molamızı veriyoruz. Ankara üzerinden sabah saatlerinde varacağımız Aksaray’da sabah son mola veriliyor. Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km olan Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni gezdikten sonra Narlıkuyu Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında otobüsten dağıtılan içeceklerin keyfini çıkardıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri diğer bir keşif durağımız. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. Ardından güzel atlar diyarı Kapadokya’ya geliyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte hareket ediliyor. Üçlü, birleşik ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ’ı gezdikten sonra, Onyx Atölyesi’ne varıyoruz. Taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriliyor. Son olarak Dervent bizi bekliyor. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra isteyenler Akal-Teke Harası’nda bedelini ödemek sureti ile ata binebiliyor. Sonrasında akşam yemeğini alacağımız otelimiz bizi karşılıyor.

Kahvaltı: Aksaray Ağaçlı Tesisleri’nde ekstra olarak alınıyor.
Öğle Yemeği: Kültür Müze Restoran’da alınıyor.
Konaklama: Seçilen otelde sunuluyor.
Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil ve otel açık büfe olarak sunuluyor.
Mola Tesisleri: Bolu Dağı Gökdemir Tesisi, Aksaray Ağaçlı Tesisleri.
Rota: İstanbul – Bolu (259 km), Ankara (186 km), Aksaray (232 km), Aksaray – Ihlara (37 km), Ihlara – Derinkuyu (53 km), Derinkuyu – Avanos (50 km)
3. Gün | Ekstra Balon Turu, Hacı Bektaş, Güvercinlik Vadisi, Çavuşin, Turasan Mahsenleri
Günün sürprizi dileyenler için Balon Gezisi. Kişi başı 250 TL olan gezi için sabah 05.00’te kalkıyor ve balonun kalkacağı noktaya hareket ediyoruz. 07.00’ye kadar balonla gezdikten sonra saat 08.00’de otele dönüyoruz.
Kahvaltıyla başlayan gün, ilk olarak Üç Güzeller Peri Bacaları keşfiyle başlıyor. Burada verilen serbest zamanın ardından 45 dakikalık otobüs yolculuğu ile Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve Balım Sultan Türbesi’ni gezdikten sonra Kapadokya’ya dönüyor ve Güvercinlik Vadisi’yle tanışıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatım sonrası Çavuşin Köyü’ne hareket ediyoruz. Kaya oyma yerleşimler ve eski evleri gördükten sonra çanak yapım atölyelerine hareket ediliyor. 3000 yıllık tarihe sahip olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için verilen serbest zamanın ardından üzüm kültürü ve şarapçılığın çok yaygın olduğu bölgede, Turasan Şarap Mahzenleri keşif durağımız. Ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası ekstra Türk Gecesi düzenleniyor.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Hanedan Restoran’da alınıyor.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil ve otel açık büfe olarak sunuluyor.
4. Gün | Göreme Açık Hava Müzesi, Halı Atölyesi, Tuz Gölü, İstanbul
Sabah otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı ve Tokalı kiliselerini gezdikten sonra Kültür Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyeleri hoş bir keşif oluyor. Bu atölyelerde taksitli alışveriş imkanı sunuluyor. Günün devamında serbest alınan öğlen yemeği sonrası Aksaray üzerinden Şereflikoçhisar’da, Tuz Gölü’nün üzerinde yürüyebilmek için mola veriyoruz. Daha sonra Ankara üzerinden Bolu’ya varıyoruz. Bolu’da verilen ikinci mola sonrası akşam saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. İstanbul’a varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil ve açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Uranos Restoran’da sunuluyor.
Akşam Yemeği: Mola tesisinde ekstra olarak sunuluyor.
Genel Şartlar
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi süresi 3 gece 4 gündür, otel konaklaması 2 gece 3 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.Sirkü kodu PZTKAP2013.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Etstur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Etstur, iptali bizzat bildirmek zorundadır.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

Notlar:
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Etstur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Etstur’un sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
Mola Yerleri, Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Etstur ya da Etstur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.
 
Hizmet Bedeli ve Kapsamı  
Müzekart Nedir?:
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 15 TL, tam Müzekart 30 TL ücret karşılığında alınabilir.

İndirimli Müze Kart:
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda tur fiyatı üzerinden 30 TL indirim hakkına sahip olurlar. Ancak ilk gezecekleri müzede 15 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart almaları gerekmektedir.
17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

Önemli Bilgi!
Belirtilen tarihler arası geçerli olan turda daha önceden alınmış Müzekart’a sahip olan misafirlerimiz 30 TL indirim hakkına sahip olurlar.

T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır. Bu durumda olan misafirlerimiz indirimli kapsamına girerler ve 30 TL indirim alma hakkına sahip olurlar ve müzelerde, müze giriş ücretleri kendilerine aittir.
 
Etstur Tatil Sigortası  
Etstur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz:

ANA TEMİNATLAR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı. 1.000 EUR, muafiyet 50 EUR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları. Sınırsız
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet. 5.000 EUR
Terör sonucu yaralanma. 1.000 EUR
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati. Sınırsız

EK TEMİNATLAR
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması. 100 EUR Günlük Max 4 Gün
Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli. Sınırsız
Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi. Sınırsız
 
Ücrete Dahil Olanlar
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*Otellerde iki gece yarım pansiyon konaklama
*2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
*Lüks otobüsler ile ulaşım
*Çevre gezileri
*Etstur ikramları
*Müze, ören yeri girişleri
*Gezi hizmet bedeli
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm öğlen yemekleri
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Gece turları
Ulaşım Araçları
Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.
Öğle Yemekleri
Uranos Restoran: Mercimek çorbası, pastırmalı kuru fasulye, çömlek kebabı, pilav, tatlı ya da meyve seçenekleri kişi başı 17 TL olarak sunuluyor. Yemeklerde alınan içecekler ise ekstra olarak sunuluyor.
Hanedan Restoran: Hanedan salata, paçanga böreği, ana yemek seçmeli (Hünkar Beğendi, tavuk şiş ya da alabalık), dondurmalı meyve salatası seçenekleri kişi başı 17 TL olarak sunuluyor. Yemeklerde alınan içecekler ise ekstra olarak sunuluyor.
Kültür Müze Restoran: Tandır çorbası, salata, patatesli börek, erişte, sebzeli tavuk, sütlaç seçenekleri kişi başı 17 TL olarak servis ediliyor. Yemeklerde alınan içecekler ise ekstra olarak sunuluyor.

Gece Turları:
Harmandalı Restoran: Sema gösterisi, oryantal, farklı yörelerden halk oyunları gösterisi, limitsiz içki ile Türk Gecesi kişi başı 45 TL olarak sunuluyor.
Ekstra Geziler
Balon Turu: Sabah 05.00’te kalkıyor ve balonun kalkacağı noktaya hareket ediyoruz. 07.00’ye kadar balonla gezdikten sonra indiğimiz noktadan saat 08.00’de otele dönüyoruz. Tur, kişi başı 250 TL ücret karşılığı sunuluyor.

Gece Turları:
Harmandalı Restoran: Sema gösterisi, oryantal, farklı yörelerden halk oyunları gösterisi, limitsiz içki ile Türk Gecesi kişi başı 50 TL olarak sunuluyor.

 
 
 
REZERVASYON
   
*
*
*
*

Rezervasyon talebiniz gönderdikten en geç 24 saat sonra sizinle irtibata geçilecektir.